Certus

Urodzony 1995
W Tarze 2006

„Piękniś wdzięczący się na padoku”, można by pomyśleć, spoglądając na Certusa,  ale to tylko pozory. Jest jedynym w Tarze koniem o maści izabelowatej, w dodatku jest ogromny, przez co od razu przykuwa wzrok, a Jego posągowa uroda pasuje jak ulał do charakteru. Jeżeli się zakocha , pozostaje wierny i nie spogląda na inne konie, stateczny w swym zachowaniu. Czasem też patrzy na swoich końskich kompanów z góry, jak ojciec.

Kiedyś, gdy dopiero co przybył do Tary, podczas prowadzenia do boksu, potrafił w ciągu sekundy oswobodzić się z rąk człowieka i czmychnąć w drugą stronę. Ale te czasy minęły. Certus jest spokojnym, niekonfliktowym i zrównoważonym koniem o dostojnym i pięknym wyglądzie oraz z mądrością, którą widać w Jego oczach.

Przed przyjazdem do Tary był koniem rekreacyjnym. Do Schroniska trafił, ponieważ jego trzeszczki zachorowały. Nie nadawał się już pod siodło - nici z rekreacji. Porzucono Go, bo „się zepsuł”. Jak rzecz.

Stara wersja strony | Copyright © Fundacja TARA